Diyanet Radyo

Diyanet Radyo Dinle: Diyanet Fm Diyanet işleri Başkanlığının Müslümanları bilinçlendirmek ve o yönde hizmet vermek için seçtiği platformlardan biri de Diyanet dinle fm radyosudur. Bu noktada Ankara ilinde hizmete başlayan ve Diyanet Radyo olarak ulusal kimliği ile en çok tercih edilen dini radyolardan biridir. 2013 yılında yayın hayatına başlamış olan radyonun ilk yayının o yılın Ramazan ayının ilk sahuruna denk gelmektedir. Türkiye’nin tüm illerine ulaşan Diyanet Radyo yayınları, dini bilgileri doğrulamak ve tazelemek için en doğru adreslerden biridir.

Diyanet Radyo Frekansları

Gelişmiş alt yapısı ve hizmet özellikleri ile Türkiye’nin her erine sesini ulaştıran diyanet radyo, İstanbul başta olmak üzere, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde radyo dinleyicilerinin en çok ziyaret ettikleri frekanslar arasında yer almaktadır. İstanbul 102,6, Ankara 94,6, İzmir 98,8 ve Adana 98,7 gibi frekanslarda bu illere hizmet vermektedir. Türkiye genelinde dinleyici hedef kitlesine büyük ölçüde ulamış olan Diyanet radyo, balkanlar ve Kıbrıs gibi ülkelerde de yayın yapma amacı taşımaktadır.

Radyo Diyanet Hizmet İlkeleri

İslam dininin doğrularını ve şartlarını temel alarak yayın hayatına başlayan Diyanet radyo, gerçek ve doğruluktan ayrılmadan radyo hizmeti vermeyi amaçlamıştır. Bu konuda din ve mezhepler arası çatışmaya mahal vermeden doğruların dinleyiciye aksettirilmesi, radyo kurucularının ve çalışanlarının temel edindiği ilkeler arasındadır. Türkçeyi doğru kullanma ilkesine ek olarak toplumsal değerlerin dışında kalmadan hizmet vermek temel amaçlardandır.

Canlı Radyoları Dinle

Diyanet Radyo dinle için İstekleriniz / DESTEK İÇİN YORUM YAPIN..

Radyo Etiketleri