Radyo Alaturka

Alaturka fm dinle: Alaturka Fm Türk müziğimizin en seçkin radyosu olma özelliğiyle 2003 yılında radyoculuk sektörüne N.A.R gurubu tarafından kurulmuştur. İsminden de anlaşılacağı üzere radyo yayınlarından 1950 yıllarından 1980’li yıllara kadar en çok dinlenilmiş ve en çok sevilen müzikleri yayınlayan radyo kanalıdır. Kurulduğu yıldan günümüze kadar 91.0 frekansı ile değerli dinleyicilerine hizmet vermiştir. 2004 yılında düzenlenen ihaleyle 350.00 USD karşılığında “Karma Radyo ve Tv Yayıncılık” şirketine satılmıştır. Bu satış ile birlikte bir çok yenilikler getirerek radyonun ismi “Karmaturka” olarak değişmiştir. Yalnız bu değişiklik uzun sürmemiş adını 2008 yılında “Radyo Alaturka” olarak değiştirmiş bulunmakta ve günümüze kadar bu isimle devam etmiştir.

Radyo Alaturka dinlerken geçmişten bugüne kadar gelen  geçmişte en çok dinlenen parçaları yayınlarsak siz sevenleriyle buluşturmaktadır. “Geçmişten günümüze en sevdiğiniz müzikleri yayınlıyoruz” felsefesiyle radyoculuk yayına başlamış ve emin adımlarla kaliteli yayınlarıyla yoluna devam etmektedir. Merkezi İstanbul ilimizde olan Türk kültürünü en iyi şekilde yaygınlaştırmak ve öz müziğimize sahip çıkmayı bilmiş günümüzde Türk müziğinin daha çok değer kazanmasını daha çok dinlenmesini sağlamayı hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda radyo yayıncılık tarihinde bir ilke imza atmış başarıya ulaşmayı başarmıştır. 1.Radyo Alaturka yarışmasını bu hedef dahilinde yapmış Caddebostan Kültür Merkezinde düzenlenen bir ses yarışması olmuştur. Yarışmaya bir çok ünlünün ev sahipliği yaparak gerçekleşmiştir. Yarışmayı ise Raci Akyar isimli genç yarışmacı yarışmayı kazanmayı başarmıştır. Radyo dolmuşların ve taksilerin sizlerinde özel araçlarında gelişmiş ağıyla yer almayı başarmıştır.

Radyo Alaturka asla sıkılmayacaksınız gün içerisinde sizleri canlı aktif enerjili bir şekilde tutabilmeyi başarmaktadır. NAR gurup sayesinde profesyonel çalışmalarına hale devam ederek adını güçlü radyolar listesine yazdırmayı başarmıştır. 94.5 Rock Fm,99.0 KarmaTÜRK,104.8 Radyo Ahenk ve Karmalove ile yayınlarını ortak bağlantılı bir şekilde yürüterek güçlerine güç katmış ve geniş bir dinleyici kitlesine sahip bulunmaktadır. Bu sayede az bir zaman diliminde gelişerek Ülkemizin büyük radyoları arasına girmeyi başarmıştır.

Canlı Radyoları Dinle

Radyo Alaturka dinle için İstekleriniz / DESTEK İÇİN YORUM YAPIN..

Radyo Etiketleri